Posavjetujte se sa svojim lečnikom prije započinjanja uzimanja ćelijskih hranjivih materija. Ćelijske hranjive materije se po pravilu mogu uzimati zajedno s propisanim lekovima. Nisu zabilježene nepoželjne interakcije s lekovima. Upravo je prilikom uzimanja propisanih lekova posebno važan unos vitamina, minerala i elemenata u tragovima.
Većina farmaceutskih proizvoda sastavljena je od sintetičkih materija, koje su našem telu nepoznate i za njega toksične. One u velikoj meri utiču na koncentraciju ćelijskih hranjivih materija u ćeliji i telu. Što više lekova uzimate i što ih duže uzimate to je nedostatak hranjivih materija veći.

Npr.
–    statini se propisuju pri povećanom nivou holesterola u krvi, kako bi zaustavili proizvodnju holesterola. Istovremeno oni sprečavaju proizvodnju važnih mikronutrijenta poput koenzima Q10 i vitamina D.
–    diuretici koji se propisuju pri povišenom krvnom pritisku, slabosti srca ili edema podstiču izlučivanje vode iz tela kako bi se zaustavili simptomi. Istovremeno se zajedno s izlučivanjem tekućine iz tela izlučuju i brojni važni mikronutrijenti i ostale ćelijske hranjive materije koje su topljive u vodi.

Stoga je dodatna ishrana vitaminima, mineralima, elementima u tragu izuzetno važna pri uzimanju farmaceutskih proizvoda. S medicinskog stajališta gledano, u nekim je slučajevima istovremena ishrana tela mikronutrijentima i uzimanje medicinske terapije prednost. Ne prekidajte s uzimanjem propisanih lekova, ako započnete s uzimanjem ćelijskih hranjivih materija. Posavjetujte se sa svojim lečnikom.